Atletizm Türkiye Şampiyonasında; 37 Madalya, 1 Türkiye Rekoru!

Atletizm Türkiye Şampiyonasında; 37 Madalya, 1 Türkiye Rekoru!

1 Nilüfer Belediyesi Klasiği!
Bursa’da gerçekleşen IPC onaylı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda 19 altın, 13 gümüş, 5 bronz madalya kazandı. Şampiyonada Hakan Cira da, 23 saniyenin altında koşarak Türkiye rekoru kırdı.

Milli Atletimiz Hakan Cira, görme engelliler ülke tarihinde ilk defa 23 saniyenin altında koştu. 22.95’lik derecesi ile kendisine ait 23.18’lik Türkiye rekorunu da geliştirmiş oldu. Hakan Cira bu derecesiyle Avrupa’da ikinci, dünyada üçüncü sıraya yükselmiş oldu.
100 metrenin efsane ismi, sayısız ulusal ve uluslararası başarısı olan ve 11.40’lık Türkiye rekoru hala kırılamayan Suat Öner’in geçirmiş olduğu çok önemli ameliyat sonrası, yaklaşık 6 ay gibi kısa sürede pistlere dönüp, madalya alması kulübümüz ve görme engelliler sporu adına en önemli olay oldu. Yeteneğinin yanında, içindeki spor yapma tutkusu, hırsı ile gençlerin örnek alması gereken bu büyük sporcumuzuda ayakda alkışlıyoruz, gelecek yıllarda da başarılarının devamını diliyoruz.
Başta Nilüfer Belediye başkanı Mustafa Bozbey olmak üzere, Uzm.Dr. Mehmet Bahçeci’ye, tüm Yönetici, Antrenör, Sporcularımız, Kılavuz Atletlerimiz Özge Akman, Neslihan Kalyoncu, Burak Arslan, İrem Gedikli, İsmail Ay, Sevim Müge Tatlı, Bahar Ildırkaya, Esra Özgül, Alihan Balcı, Ekrem Mercan’ı, Destekçilerimizi, Ailelerimizi kutluyor, gülümsemeye devam ediyoruz  🙂

Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
Sesim gözlerin olsun
Göz ve görmek... İnsanoğlunun varoluşundan beri belki de en önemsediği organı gözdür. Öyle ki gözü sadece görmek için değil bazen sevgi, bazen korku, bazen güven için kullanırız. Örnekleri çoğal...
10 Mayıs 2020 Pazar, 08:52
DEVAMINI OKU