Başkanımız ve Milli Sporcumuz, Branş Tanıtım Günlerine Katıldı

Başkanımız ve Milli Sporcumuz, Branş Tanıtım Günlerine Katıldı

Geçtiğimiz aylarda Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin organizasyonu ile Bursa’da Spor ve Egzersiz Çalıştayı yapılmıştı. Çalıştayın çalışma gruplarından Paralimpik Sporcular ve Engelliler İçin Beden Eğitimi ve Spor Programı ana başlığında, paralimpik sporcuların sorunları ve çözüm yolları ile engelli bireylerin spor aracılığıyla topluma entegrasyonu alt başlıkları Doç. Dr. Recep Görgülü’nün başkanlığı ve moderatörlüğünde yapılan bir dizi yüz yüze ve online toplantılarla masaya yatırıldı.

O toplantıların sonucunda kararlaştırılan Engelli Spor Branşları Tanıtım Günleri’nin ilki 25-26 Mayıs’ta online ortamda yapıldı. Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramiz Arabacı’nın ev sahipliğindeki buluşmada Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recep Görgülü ile paydaş kurum olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Engelliler Koordinatörü Erdem Uğur moderatörlük yaptı. Tüm engel gruplarının temsil edildiği tanıtım günlerinde görme engelliler spor branşlarından goalball üzerine, Kulüp Başkanımız Ali Genç ve Milli Goalball Oyuncumuz Oğuzhan Yılmaz tarafından sunum yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
Notalar engel tanımadı
Yazılarımda sık sık pandeminin, toplumun diğer kesimlerinden daha çok engelliler ve aileleri üzerinde olumsuz etkileri olduğuna değiniyorum. Sosyal hayata erişimde normal zamanlarda zaten ciddi ...
12 Eylül 2021 Pazar, 07:52
DEVAMINI OKU