EKPSS 1.Deneme Sınavını Yaptık

EKPSS 1.Deneme Sınavını Yaptık

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü olarak, yaklaşan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS için, sporcularımızın son eksiklerini görmeleri adına, FKM Eğitim Kurumları sponsorluğunda deneme sınavlarının ilkini gerçekleştirdik.
Zoom programı üzerinden, gönüllü okuyucu ve işaretleyiciler tarafından okunan soruları görme engelli sporcularımız büyük bir heyecanla cevapladı.
Tıpkı sınava girenlere bir okuyucu ve işaretleyicinin verildiği EKPSS’deki gibi, okutman ve öğrenciler ayrı ayrı odalara yerleştirilerek gerçeğe uygun sınav ortamı sağlanmış oldu.
Başta FKM Eğitim Kurumları olmak üzere gönüllü okutmanlarımız Sabri Giliğ, Müjdem Şahin, Handan Işık İdem, Ümit Netice Akdemir, Elif Bilgiç, Pınar Uğuryol, Ayşegül Kıral ve Yeşim Demirci’ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Ayrıca ikincisini yapacağımız EKPSS deneme sınavının, ülkemizin her noktasından bize ulaşacak görme engelli bireylerin de erişimine açık olacağını belirtmek isteriz.
Yine bir ilki başarmanın gururunu yaşarken sportif başarının yanında eğitime verdiğimiz önemi, Nilüfer Belediyesi, destekçilerimiz ve gönüllülerimizin katkısıyla arttırmaya devam edeceğiz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
Pandemide engelli kadına şiddet arttı
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında dünyanın dört bir yanında duyarlılık oluşturmaya yönelik etkinlikler yapıldı, sosyal medyada milyonlarca paylaşım gerçekleştirildi....
29 Kasım 2020 Pazar, 08:56
DEVAMINI OKU