Göçmen çocuklar, sporcularımızla buluştu

Göçmen çocuklar, sporcularımızla buluştu

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor kulübü bir ilke daha imza attı. Uludağ üniversitesi Toplum Gönülleri ile birlikte, Bursa’da öğrenim gören göçmen çocuklar ile sporcularımızı bir araya getirdik.

Yüzüncü Yıl Gençlik ve Spor Merkezinde yapılan etkinlik oldukça keyifli anlara sahne oldu. Çeşitli atölyeler kurulup iki dezavantajlı grubun ortak çalışma yapmaları sağlandı. Yüz boyama, bilgi kart oyunu, palyaço, abeslan boyama, ilkyardım eğitimi, satranç, maket yapımı, goalball, görme engelliler futbol, atletizm, müzik ve yemek organizasyonuyla sonlandırılan etkinliğe yaklaşık 100 kişi katıldı.

İlk defa goalball topunu eline alıp atış yapıp, zilli topla futbol oynama keyfine varan göçmen çocuklar, görme engelli sporcuları tanıyarak kafalarındaki soruları sorup bilgi alışverişinde bulundular.

Gönüllülük bilincine sahip Uludağ Üniversitesi Toplum Gönüllerinin büyük katkılarıyla gerçekleşen organizasyon, Nilüfer Belediyesi’nin farkını ortaya koydu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
Sesim gözlerin olsun
Göz ve görmek... İnsanoğlunun varoluşundan beri belki de en önemsediği organı gözdür. Öyle ki gözü sadece görmek için değil bazen sevgi, bazen korku, bazen güven için kullanırız. Örnekleri çoğal...
10 Mayıs 2020 Pazar, 08:52
DEVAMINI OKU