MASTERCHEF BUGES

MASTERCHEF BUGES

Kulübümüz üyesi Canan PALA GİLİĞ’in organize ettiği, Özel Eğitim Öğretmeni ve Kulüp Genel Sekreterimiz Aslı Doğan’ın koordinasyonunda, gönüllülerimizle birlikte GASTRO AKADEMİ ve Hakan Endüstriyel’in konuğu olduk.

Kız, erkek 11 sporcumuz, firma yetkilileri tarafından yakın ilgiyle karşılandıktan sonra mutfağa geçtiler.

Ayşegül Şefin hazırladığı ve kulübümüz tarafından braille çevrilen reçetelerde yer alan, Napoliten Soslu Makarna Fusulli makarna ve Terbiyeli Tavuk Suyu  Çorbası ( 4 Kişilik) yapılması ön hazırlık yapıldı ve herkes ocakların başındaki yerlerini aldı.

Bir çok sporcumuz, hayatında ilk defa soğan doğrayıp, yemek hazırlamanın heyecanı içerisinde, verilen talimatları harfiyen yerine getirmeye çalıştılar.

Yemek üzerine öğrenimlerin verdiği öz güvenle, heyecan yerini mutluluğa bırakmaya başladı. Oldukça eğlenceli geçen çalışma sonunda, her sporcumuz kendi emekleriyle yaptıkları yemeklerin masaya servis edilmesi ile işin en heyecanlı noktasına geçiş yaptılar.

Kendi yaptıkları ve pişirdikleri yemekleri yemenin hazzına ulaşan sporcularımız yapılan çalışmadan oldukça memnun ayrıldılar.

Yemeklerini yiyen BUGES’in aşçıları, firma sahibi Hakan Ziya Bey tarafından sertifikaları verilerek onore edildiler.

İlgisinden dolayı Gastro Akademi’ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca organizasyonun kusursuz geçmesini sağlayan Ayşegül Şef’e, yardımcısı Hüseyin Türk’e, gönüllerimize ve projenin mimarı Canan Pala Giliğ’e şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
Selçuk Baytoz, nasıl 'mak' etti?
Bu hafta sporun insan hayatına nasıl olumlu dokunuşlar yaptığını, engelin, yaşın, fiziksel yetersizliklerin nasıl aşıldığının hikâyesini sizlerle paylaşacağım. Yazımın başlığının ne anlama geldi...
12 Ekim 2019 Cumartesi, 08:55
DEVAMINI OKU