Türkiye Atletizm Şampiyonasında 11 Madalya

Türkiye Atletizm Şampiyonasında 11 Madalya

Gaziantep’te yapılan, Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’na 7 sporcu ile katılan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, 5 Altın, 4 Gümüş, 2 Bronz toplam 11 Madalya alarak geleneği sürdürdü.

Pandemi nedeniyle sadece elit sporcuları şampiyonaya götüren kulübümüzün, Türkiye Şampiyonasına katılan tüm sporcularının madalya kazanması ayrı bir gurur kaynağı olurken, görme sınıfına göre kürsüde yer alan sporcularımız şu şekilde sıralandı.
B1 Kategorisinde Milli Atletimiz Fatih Bayer, Kılavuz Atleti Hacı Sebahattin Çavga ile birlikte koşarak, 100 ve 400 Metrede ikinci olarak 2 gümüş madalya kazandı.
B2 Kategorisinde Milli Atletimiz Suat Öner, 100 Metrede ikinci, 200 Metrede üçüncü olarak, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.
B2 Kategorisinde Uğur Karakaş, 5000 Metrede üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
B2 Kategorisinde Milli Atletimiz İbrahim Yıldız, Cirit Atmada birinci oldu ve altın madalya kazandı.
B3 Kategorisinde Milli Atletimiz Hakan Cira, 100 ve 200 Metrede birinci olarak 2 altın madalya kazandı.
B3 Kategorisinde Beyaz Murat Peker, 400 Metrede birinci olarak altın madalya kazandı.
B3 Kategorisinde Bayram Sevinç, 1500 Metrede ikinci, 5000 Metrede birinci olarak 1 altın, 1 gümüş madalya kazandı.

Desteklerinden dolayı; Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Turgay Erdem‘e, Bursa Kuzey Yıldızı Rotary Kulübüne, emeği geçen antrenörlerimize, refakatçi ve kılavuz atletimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
BURSA HAKİMİYET GAZETESİ

Köşe Yazarı

Ali Genç
Tüm Yazıları
2019-2020'ye damga vurdular
Pandeminin damga vurduğu sıkıntılı bir sürecin içinden geçerken Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü BUGES olarak geleneksel hale gelen ve ertelen "BUGES EN'leri" ödül törenine imza a...
04 Nisan 2021 Pazar, 07:46
DEVAMINI OKU